Martin Čeček

Od útlého dětství jsem miloval sport. Získal jsem základy v tenise, fotbale, lyžování, snowboardingu, ale nejvíce se mi líbil lední hokej, který jsem hrál vrcholově přes deset let. Hokej, jako kolektivní hra, mě naučila týmové práci, vzájemné důvěře, komunikaci, sebeovládání, disciplíně, vzájemné podpoře a sebekázni.

Jako doplňkový sport k lednímu hokeji jsem jako první zvolil WingTsun. Tato forma sportu mě nadchla a začal jsem se zajímat o další formy bojových umění, zkoušel jsem Judo a Aikido. Poznal jsem, že zde platí stejné hodnoty jako v hokeji. Navíc jsem si uvědomil větší váhu slov respekt, úcta, pokora, ať už k bojovému stylu jako takovému či osobám kolem mne.

V té době pro mě hokej byla stále první volba, nicméně bylo fajn získávat zkušenosti z bojových umění. Co si budeme, hokej je kontaktní hra, ke které patří emoce, a občas jsou situace trochu v otáčkách . Když vyrůstáte v prostředí, kde je zdravá rivalita dospívajících kluků na denním pořádku, není vůbec od věci naučit se „fintičky“ a né vždy použít hrubou sílu.

V roce 2011 jsem se rozhodl ukončit svoji hokejovou kariéru. No, byl jsem zvyklý, že mám trénink či zápas 6x v týdnu. Potřeboval jsem svoji energii nějak vypustit. Při přípravě na tuto sezónu jsme týmově docházeli 2x týdně na Kick-box. V našem pojetí šlo hlavně tedy o kondiční kick-box, kde jsme v relativně krátkém čase měli nabrat velkou fyzičku, a tomu tak skutečně bylo. Pamatuji si dodnes na potoky potu a ždímání triček. Tyto tréninky mě nesmírně bavily, přitom se jednalo o úplně jinou formu tréninku, než na kterou jsem byl zvyklý z ledu či posilovny.

Rozhodl jsem se, když mě nyní nelimituje čas, věnovat se bojovým sportům. V té době se zde začala rozjíždět Krav Maga. Pamatuji si, jak jsem zúžil výběr mezi MMA a Krav Magu. Když jsem pochopil rozdíl mezi bojovými sporty a sebeobranou, cítil jsem potřebu se umět bránit spíš na ulici než v ringu, rozhodl jsem se tedy pro sebeobranu.

Mé začátky mě vedly do skupinových lekcí na pražském Smíchově. Jsem rád, že jsem mohl trénovat pod trenéry, které spojoval jeden systém, kdežto pocházeli z různých jiných bojových sportů či sebeobran. Pamatuji se na trenéry, kteří měli svůj background v Kick-boxu a na trénincích nás především učili používat kopy, a posléze jiní trenéři, kteří měli svůj background v boxu, a pilovali nás v úderech rukama.

Po jednom roce se naše třída nedočkala dalšího spuštění, byl jsem však rozhodnut pokračovat, a tehdy jsem poprvé začal trénovat pod vedením Tomáše Bezuchy. Tréninky mě nadchly svojí kvalitou a moc mě bavily. Uvědomil jsem si, že se musím zdokonalit jak fyzicky, tak teoreticky. Absolvoval jsem vícero seminářů, vždy na dané téma (stísněné prostory, boj v MHD, boj v baru, teleskopické obušky, low light, atd…) a pokračoval zkouškami technických stupňů.

Díky Tomášově komplexnosti a mým rostoucím zkušenostem jsem objevil krásy i ostatních bojových sportů, které jsem přidal do svého rozvoje jako je Box, MMA a BJJ.

K hokeji neodmyslitelně patřila posilovna. Tato část tréninků mě vždy bavila, rozhodl jsem se jít více do hloubky jak lidské tělo a svalová soustava funguje. A proto se také realizuji v oblasti silových a kondičních tréninků. V roce 2019 jsem absolvoval rekvalifikační kurz v oblasti fitness.

Stále se průběžně vzdělávám, abych svým klientům nabídl co nejkvalitnější trénink.