Haim Sasson

Haim Sasson se učil bojovým uměním již od věku šesti let, kdy se přidal k místnímu judo klubu. Uběhlo pět let, a ač byl Haim stále oddán tomuto bojovému umění, postupně zjišťoval, že tam něco schází – sebeobranné postupy vhodné pro reálné situace.

V následujících letech Haim procvičoval svou sílu a učil se řadě tradičních bojových systémů: řeckořímskému zápasu, nejrůznějším podobám kung-fu a karate a také tai-či. S každým z nich rozšiřoval své znalosti a zkušenosti s vnitřními a vnějšími bojovými uměními. Haim v každém pásy z každého z nich, ovšem stále jej to neuspokojilo v pátrání po skutečně použitelném sebeobranném systému – dokud ho jeho mistr bojových umění Jim Keenan, který rou dobou žil v Izraeli, nepřivedl ke krav maze. Ta byla právě tím, co Haim hledal.

Trénoval pak s těmi nejlepšími v oboru včetně mistra Keenana, zakladatele krav magy Imiho Lichtenfelda, Imiho nejbližšími studenty a instruktory a s Izraelskými obrannými silami v době, kdy sloužil jako důstojník v armádě. Haim poté působil jako instruktor na Izraleské sportovní akademii, kde také trénoval nové instruktory, a jako člen předního instruktorského týmu cestoval po celém světě a pomáhal trénovat nejpokročilejší studenty krav magy. Dnes, po čtyřiceti letech tréninku bojových umění a jako uznávaný mistr, Haim stále ctí svého mistra Jima Keenana, kterého považuje za zodpovědného za vlastní znalosti a zkušenosti a za toho, který jej přivedl k tomu nejpraktičtějšímu způsobu sebeobrany.

Během několika posledních let Haim procestoval svět jako jeden z uznávaných světových instruktorů a založil australský sebeobranný a bezpečnostní program Dynamight Kids. Jeho odbornost pokrývá veškeré oblasti krav magy s důrazem především na obranu pro civilisty, ženy a děti.